Puchar Polski – Falcon Cup oraz Turniej Drużynowy już 9 grudnia w Obornikach!

Już za 9 dni w wielkopolskich Obornikach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie Puchar Polski oraz Turniej Drużynowy w Dawnych Europejskich Sztukach Walki (DESW). Widzowie będą mogli podziwiać m.in. walkę szablą bojową oraz długim mieczem.

falcon-cupPlakat promujący wydarzenie

Szablą i Mieczem

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Obornikach we współpracy z Polską Federacją Dawnych Europejskich Sztuk Walki FEDER. Nagrody dla uczestników ufundował Sponsor Tytularny – firma Neyman Fencig. Za stronę finansową zawodów odpowiada skarbnik „Sokoła” w Obornikach druh Krzysztof Piotrowski. Naczelnikiem i głównym koordynatorem zawodów będzie, dobrze wszystkim znany, druh Marek Helman. Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach. Turniej rozpocznie się 9 grudnia i potrwa do niedzieli 11 grudnia 2016 r.

mieczeOrganizatorzy liczą na udział gości z zagranicy

Dawne Europejskie Sztuki Walki

DESW jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, jego początki w Polsce sięgają końca lat 90-tych. Jednak swoją największą popularność dyscyplina zyskała dopiero w połowie ubiegłego dziesięciolecia. Coraz większa liczba zawodników walcząca replikami broni z średniowiecza, renesansu i baroku potrzebowała czegoś więcej niż kolejnego turnieju. Stąd zrodził się pomysł Polskiej Ligi DESW, Pucharów Polski oraz Mistrzostw Polski. Turniej organizowany przez obornickiego „Sokoła” jest pierwszą imprezą z tego cyklu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na zmagania szermiercze do Obornik widzów i druhów z całej Polski!

12742151_1128759350477280_2272362654308391900_n

Zostaw komentarz

komentarzy