Nowy prezes TG „Sokół” w Zbąszyniu!

Walne zebranie wybrało nowy zarząd TG „Sokół” w Zbąszyniu

W walnym zebraniu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zbąszyniu wzięło udział 52 druhen i druhów z 89 zapisanych. Spotkanie odbyło się 14 grudnia 2013 r.
Sprawozdanie z działalności i sprawy finansowe przedstawił dotychczasowy prezes Andrzej Szutta. Dużą niespodzianką była rezygnacja Andrzeja Szutty z ubiegania się o funkcję prezesa gniazda, którą sprawował przez ostatnie 12,5 roku. Nowym prezesem TG „Sokół” w Zbąszyniu został druh Bogdan Prętki.

Wnowienie działalności w 1990

Wznowienie działalności w lipcu 1990 r. przez TG „Sokół” w Zbąszyniu. Trzeci od prawej siedzi Stanisław Rzepa – ostatni przedwojenny prezes gniazda

Po 12,5 latach sprawowania funkcji prezesa TG Sokół Zbąszyń, postanowiłem nie przyjmować propozycji startowania w wyborach – powiedział Andrzej Szutta – Niech pojawią się nowe inicjatywy i pomysły, czego szczerze nowemu zarządowi życzę. Życzę też druhowi Bogdanowi, aby mógł liczyć na większe zaangażowanie członkiń i członków Sokoła wrealizacji zaplanowanych działań. Ten czas sprawowania funkcji prezesa był dla mnie sporym doświadczeniem. Jednak druh Andrzej Szutta zapewnił, że nowy zarząd może liczyć na pomoc dotychczasowych władz zbąszyńskiego „Sokoła”.

52ad9d79e6928_o

Nowy zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zbąszyniu. Na zdjęciu od lewej Daniel Woźniak – skarbnik, Renata Łakoma – sekretarz, Bogusław Prętki – prezes, Mieczysław Dura – naczelnik ds. sportu, Andrzej Szutta (były prezes) i Leszek Nowakowski – zastępca prezesa

W trakcie tajnego głosowania na poszczególnych kandydatów głosowało :

Daniel Woźniak 45 głosów
Leszek Nowakowski 44 głosy
Bogdan Prętki 42 glosy
Renata Łakoma 42 głosy
Mieczysław Dura 41 głosów
Roman Rzepa 26 głosów

Zarząd TG „Sokół” w Zbąszyniu w kadencji 2013 – 2016

Prezes – Bogdan Prętki
Zastępca prezesa – Leszek Nowakowski
Skarbnik – Daniel Wożniak
Sekretarz – Renata Łakoma
Naczelnik ds. sportu – Mieczysław Dura

52ad9da5e4d03_o

Wybrano też komisję rewizyjną w składzie: Zdzisław Frącek – przewodniczący, Tadeusz Antosz i Jadwiga Nowakowska
W skład sądu koleżeńskiego weszli: Danuta Dura, Barbara Prętka i Marzena Bartkowiak

Nowe inicjatywy

W trakcie zebranie pojawiła się inicjatywa przedświątecznego wsparcia jednej z rodzin mieszkającej na terenie gminy Zbąszyń. Pierwsza propozycja nowego prezesa spotkała się z ogólnym poparciem. Na ten cel zebrano ponad 400 zł. Ustalono również terminy kolejnych spotkań i imprez. Już w piątek 10 stycznia odbędzie się wigilia Sokołów w Domu Katolickim, początek o godz. 18.00. Natomiast Bal Sokoła odbędzie się w sobotę 1 lutego w Zbąszyńskim Centrum Kultury.

historia

Informacja o powstaniu „Sokoła” w Zbąszyniu sprzed blisko 93 lat w „Orędowniku Urzędowym Powiatu Wolsztyńskiego”

Bogusław Prętki należy do TG „Sokół” w Zbąszyniu od momentu reaktywowani organizacji w 1990 r. Był już członkiem zarządu, w którym pełnił funkcję skarbnika. Działał również w komisji rewizyjnej i sądzie koleżeńskim. Podczas swojej 23 letniej działalności na rzecz Sokoła, uczestniczył w licznych rozgrywkach piłkarskich i siatkarskich jako reprezentant TG Sokół Zbąszyń.
– Bardzo dziękuje wszystkim druhnom i druhom za ogromne zaufanie jakim mnie obdarzyli, postaram się sprostać wymaganiom – mówi Bogdan Prętki prezes TG Sokół Zbąszyń – Poprzeczka ustawiona przez poprzedniego prezesa znajduje się bardzo wysoko. Mam nadzieję, że uda się utrzymać i realizować wszystkie działania, które cieszyły się licznym zainteresowaniem. Liczę na inicjatywę, wszelkie pomysły mile widziane a jeszcze bardziej zaangażowanie przy ich realizacji. 

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zbąszyniu uruchomiło 15 grudnia swoją stronę na facebooku, do odwiedzania której serdecznie zachęcamy!

Źródło:

zbaszyn.naszemiasto.pl

Zostaw komentarz

komentarzy