Spotkanie opłatkowe „Sokoła” na Litwie

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku odbywają się we wszystkich gniazdach Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” spotkania opłatkowe. Jako pierwsi swoje spotkanie zorganizowali młodzi druhowie „Sokoła” z Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Soleniczkach.

W spotkaniu, które odbyło się 13 grudnia uczestniczyli zrzeszeni w organizacji uczniowie gimnazjum, dyrektor gimnazjum Irena Wolska, członek Zarządu „Sokoła” Edgar Obłoczyński, ksiądz proboszcz parafii butrymańskiej Szymon Wikło, wicedyrektor administracji samorządu rejonu solecznickiego Józef Rybak, a także prezes TG ?Sokół? na Litwie druh Michał Sienkiewicz. Krótką, ale bardzo aktywną działalność gniazda, przedstawiła jego prezeska i inicjatorka założenia organizacji druhna Elwina Obłoczyńska.

L1

– Założone przed rokiem gniazdo ?Sokoła? zrzesza 42 uczniów klas 7-12 naszego gimnazjum. Staramy się brać aktywny udział jak w życiu naszego gimnazjum, tak i całego rejonu ? wyjeżdżamy na spotkania z rówieśnikami zarówno w rejonie, jak też zagranicę, kibicujemy drużynom ?Sokoła? w zawodach sportowych – powiedziała podczas spotkania Elwina.

Działalność młodego gniazda obfituje w wiele imprez i inicjatyw, które można na bieżąco śledzić za pośrednictwem profilu „Sokoła” z Solecznik na facebooku.

Na początku stycznia przyszłego roku druhowie z Litwy będą gościć w Polsce. O szczegółach wizyty poinformujemy wkrótce.

L2

Zostaw komentarz

komentarzy