Perkowskie Sokoły z wizytą na Litwie!

Z pierwszym dniem marca 2018 r. delegacja z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Perkowo udała się na kilkudniowy wyjazd zorganizowany przez powiat wolsztyński do miejscowości Ejszyszki na Litwie. Druhowie z Perkowa spotkali się z członkami Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’ na Litwie, w tym z długoletnim prezesem gniazda Michałem Sienkiewiczem.

Delegacja z Perkowa w towarzystwie druhów z Litwy

W wyjeździe, który odbył się z inicjatywy starosty wolsztyńskiego Janusza Frąckowiaka, udział wzięli prezes gniazda druh Adam Skorupiński oraz druh Paweł Skorupiński. Litewskie Sokoły reprezentował prezes honorowy TG „Sokół” na Litwie druh Michał Sienkiewicz – sędzia olimpijski na igrzyskach w Moskwie w 1980 r. W trakcie spotkania druhowie opowiedzieli historie swoich gniazd. Następnie prezes Adam Skorupinski wręczył druhowi Michałowi Sienkiewiczowi monetę upamiętniającą 150-lecie powstania Sokolstwa Polskiego oraz list gratulacyjny za wieloletnią pracę włożoną w rozwój kultury fizycznej na ziemiach litewskich.

Rozmowy dotyczyły między innymi współpracy gniazd

Wizyta „Sokołów” z Perkowa okazała się bardzo owocna, ponieważ podjęto decyzję o dalszej współpracy w dziedzinie sportu. W związku z czym jeszcze w tym roku na przełomie września i października na Litwie ma się odbyć towarzyski turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami ,,Sokoła” z Litwy i Perkowa.

Paweł Skorupiński

 

Zostaw komentarz

komentarzy