Pierwsza rocznica „Sokoła” w Knurowie!

7 października 2019 mija dokładnie rok od reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Knurowie. Z tej okazji w najbliższą niedzielę odbędzie się I Urodzinowy Bieg o Puchar Sokoła!

Puchary czekające na zwycięzców zawodów

O Puchar Sokoła

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – Tym mottem druhowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Knurowie chcą zachęcić wszystkich, którzy lubią sport do wzięcia udziału w I Urodzinowym Biegu o Puchar „Sokoła”. Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę 6 października 2019 r. w Kompleksie „Leśne Zacisze”. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Trasa biegu będzie urozmaicona stacjami sprawnościowymi w tym strzelaniem z broni pneumatycznej. Wszystkich chętnych zapraszamy do potwierdzenia obecności w formie wiadomości na messengerze, lub emailem tg.sokol.knurow@gmail.com. Zapisy trwają do piątku 4 października. Na wszystkich uczestników czekać będzie skromny poczęstunek, a dla najlepszego PUCHAR SOKOŁA!

Historia

„Sokół” w Knurowie powstał 19.03.1919 roku, jednak z powodu wybuchu II wojny światowej zawiesił działalność aż do dnia 07.10.2018, kiedy grupa patriotów reaktywowała gniazdo. Po I wojnie światowej w skład regionu Rybnickiego wchodziło 15 miast i zrzeszonych było 666 członków, z czego 50 to członkowie „Sokoła” z Knurowa. Organizacje Sokolskie regionu włączone zostały w 1922 r. do VIII rybnickiego okręgu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W okresie powojennym nie zostało reaktywowane, ponieważ członkowie oraz sama idea towarzystwa była prześladowana przez władze komunistyczne.

Zostaw komentarz

komentarzy