Piknik historyczny również w Radomiu!

Czy imprezy historyczne na stałe zagoszczą w działalności „Sokoła”? Wszystko na to wskazuje. Po uroczystościach obchodów 500. rocznicy bitwy pod Orszą, zorganizowanej przez ZTG „Sokół” i gniazdo warszawskie, druhowie z Radomia współorganizowali piknik historyczny z okazji 650. rocznicy lokacji miasta na Prawie Magdeburskim.

Łucznicze zawody

W ubiegły weekend, braliśmy udział we współorganizacji pikniku historycznego w centrum Radomia, z okazji 650. rocznicy Miasta Radomia na prawie Magdeburskim. Impreza Urzędu Miasta odbyła się na radomskim rynku, a na gości czekało wiele atrakcji takich jak, walki rycerzy, wybijanie monety, pokazy zapaśników, występy kuglarzy, taniec śmierci i oczywiście pokazy łucznicze z możliwością strzelania dla każdego. Całe wydarzenie odbyło się pod okiem króla Kazimierza, który przywitał na rynku wszystkich przybyłych gości – można przeczytać na stronie radomskiego „Sokoła”.

DSC01235

Nasi zawodnicy tym razem wystąpili w nieco innym charakterze niż na poprzednich festynach, ponieważ podobnie jak inni współorganizatorzy byli ubrani w historyczne stroje, co dodało piknikowi niesamowitego uroku. Razem z nami zgodził się wystąpić Artur Chodkowski, przedstawiciel radomskich łuczników tradycyjnych z zaprzyjaźnionej grupy Dzicy Łucznicy – dodają.

Treningi otwarte dla wszystkich

Wszystkie osoby, którym spodobała się zabawa z łukiem, organizatorzy zapraszają na treningi, które odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 15-17, na boisku na Wacynie. W sezonie letnim treningi odbywają się na boisku oddalonym o 100 metrów od siedziby klubu. W sezonie zimowym treningi odbywają się na sali gimnastycznej w budynku szkoły Agrotechnicznej (dawny budynek UMCS).

DSC01218

Treningi odbywają się:
 
Grupa początkująca:
poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 15:30 – 17:30
Grupa zaawansowana:
od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 – 17:00
Źródło:
sokolradom.pl

Zostaw komentarz

komentarzy