Rowerowy rajd gniazda Perkowo

Dnia 4 września gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Perkowie zorganizowało Rodzinny Rajd Rowerowy. Była to pierwsza edycja tego typu wydarzenia.

Trasa rajdu wynosiła ponad 12 kilometrów. Uczestnicy swoją podróż rozpoczęli przed budynkiem sali wiejskiej w Perkowie, a następnie wjechali do pobliskiego lasu. W lesie tym znajdowało się kilka punktów, przy których uczestnicy zatrzymywali się.

źródło: profil Facebook TG „Sokół” Perkowo

Pierwszym punktem był pomost widokowy, z którego doskonale widać pobliską Wyspę Konwaliową. Następnym punktem na trasie był głaz narzutowy, pochodzący prawdopodobnie z czasów epoki lodowcowej. Liczy on w obwodzie około 900 centymetrów i ma 110 centymetrów wysokości. Kolejnym przystankiem była gliniana „kanapa Napoleona” – miejsce, gdzie według miejscowej legendy miał odpoczywać Cesarz Francuzów. Inna wersja legendy głosi, że „kanapa” ta była miejscem odpoczynku miejscowego leśniczego, zmęczonego trudami pracy w lesie. Następnie uczestnicy powrócili do Perkowa, gdzie odbyło się ognisko.

Rolę przewodnika pełnił Pan Marek Seidel – leśniczy z Leśnictwa w Kaszczorze, który prowadził rajd, opowiadał o lesie i o swojej pracy. Wydarzenie to cieszyło się sporym zainteresowaniem – uczestniczyło w nim prawie 90 osób.

Głaz narzutowy
źródło: profil Facebook TG „Sokół” Perkowo

Jak zaznaczyła w rozmowie z nami jedna z organizatorek sokolego rajdu, Pani Mirosława Wojciechowska, z pewnością w następnych latach organizowane będą podobne wydarzenia przez TG „Sokół” Perkowo.

Pełna fotorelacja z wydarzenia tutaj

Profil FB TG „Sokół” Perkowo tutaj

Zostaw komentarz

komentarzy