„Sokół” z Grybowa zaprasza na Majówkę!

Członkowie Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół ? Świat Pracy? zapraszają na pierwszą w tym roku Majówkę, która odbędzie się już 30 kwietnia. Mile widziani są  wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Sokoli zamierzają w ten sposób uczcić 150. rocznicę powstania Sokolstwa Polskiego oraz reaktywację gniazda z Grybowa.

Feniks z popiołów

Towarzystwo powstało jak feniks z popiołów. Po długich latach zawieszenia, 22 października 2015 roku w Grybowie, reaktywowano ?Sokół?, który uzupełnił deficyt wydarzeń kulturalno?sportowych w mieście.

– Towarzystwo stawia sobie za cel integrację i wzmacnianie świadomości narodowej. W każdej imprezie organizowanej przez ?Sokół – Świat Pracy? uczestniczy coraz więcej mieszkańców oraz gości spoza Grybowa ? mówi dh Tomasz Matuła – współzałożyciel PTG ?Sokół – Świat Pracy? Oddział Grybów.

Sport, kultura, patriotyzm

Służyć temu ma rozwój kultury fizycznej, wychowanie patriotyczne oraz organizowanie wycieczek krajoznawczych i obchodów patriotycznych na ziemiach grybowskich. Członkowie ?Sokoła? są wierni dewizie, że ?w zdrowym ciele zdrowy duch?. Promują ruch i świecą przykładem. Najbliższe wydarzenie to rozpoczęcie sezonu pieszo-rowerowego. Zbiórka w niedzielę 30 kwietnia o godz. 10.45 przed bazyliką Grybowie.

– Zaczynamy mszą święta, a po nabożeństwie na placu kościelnym odbędzie się poświęcenie uczestników i rowerów – mówi dh Tomasz Matuła.

Następnie przejście na Koziniec i wspólne grillowanie u dh. Dariusza. Dodatkową atrakcją będą pokazy jeździeckie. Towarzystwo chce łączyć społeczeństwo ziemi grybowskiej, wykorzystując wspólne zainteresowania mieszkańców. Dlatego też członkowie są otwarci na współpracę ? do swoich szeregów zapraszają każdego.

Karty zgłoszeniowe do udziału w otwarciu sezonu pieszo-rowerowego należy wysyłać na adres sokol.grybow@wp.pl do 29 kwietnia.

 

Źródło: sadeczanin.info

Zostaw komentarz

komentarzy