Sokole morsowanie w Knurowie!

TG „Sokół” Knurów organizuje wyjazd na Sokole morsowanie w zbiorniku wodnym Czechowice! Knurów to jednak nie jedyne gniazda, w którym druhowie korzystają z orzeźwiających kąpieli. Nie mniejszą popularnością cieszą w Myszkowie i Brodnicy.

Morsy z Knurowa

Wszyscy chętni powinni stawić się na zbiórkę o godzinie 9.00 na parkingu przy OSP Knurów w najbliższą sobotę 19 stycznia, skąd nastąpi wyjazd. Całość potrwa maksymalnie do godziny 12.00. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do gniazda knurowskiego lub w wydarzeniu na facebooku.

Co trzeba zabrać?
-Strój kąpielowy
-Czapkę i rękawiczki
-Klapki/Buty neoprenowe
-Buty sportowe
-Ręcznik
-Karimatę (Lub co innego na ziemię np. stary ręcznik)

Dla zdrowia

Jak mówi dewiza Sokolstwa W zdrowym ciele zdrowy duch! Tak morsowanie prowadzi właśnie do zdrowego ciała i ducha! Regularnie uprawiane podnosi odporność organizmu i wytrzymałość na temperaturę. Każde wejście do zimnej wody poprawia samopoczucie i umacnia samozaparcie, by wytrzymać w wodzie dłużej niż poprzednim razem. Morsowanie w knurowskim Gnieździe zaczęło się od dwóch morsów amatorów, którzy w swoim drugim sezonie zaczęli działać pod szyldem TG „Sokół” Knurów. W późniejszym czasie grono morsów poszerzyło się o sympatyków „Sokoła” i sportu.

Liczymy, że każde kolejne spotkanie będzie odbywać się w większym gronie! Zapraszamy wszystkich chętnych! – zachęcają druhowie.

Paweł Sosna

Zostaw komentarz

komentarzy