TG „Sokół” w Lesznie będzie miało swój sztandar!

W niedzielę 27 stycznia 2019 r. odbędzie się uroczystość poświęcenia sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie. Uroczystości rozpocznie uroczysta Msza św. w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja. Okolicznościowa Akademia Sokola rozpocznie się o 14.00 w Ratuszu w Lesznie.

W trakcie uroczystości przewidziano prezentację emblematów, odznaczeń, zdjęć, prasy i pamiątek związanych z działalnością Sokolstwa Polskiego ze zbiorów druha Andrzeja Kotlarskiego. Natomiast dotychczasowy dorobek organizacji zaprezentuje prezes Damian Małecki. Ponadto przewidziane zostały wystąpienia druha Rafała Gucińskiego, który przedstawi historię leszczyńskiego sztandaru „Sokoła” oraz p. Ewy Szymańskiej, która zaprezentuje zarys historii Sokolic w Lesznie.

Na zakończenie obchodów odbędzie się występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Romana Maciejewskiego w Lesznie pod kierunkiem p. Urszuli Schulz, a także okolicznościowy bankiet. Wszystkie osoby, który otrzymały zaproszenie oraz chcące wziąć udział w uroczystościach proszone są o potwierdzenie przybycia pod numerami tel. 880 085 142 lub 796 850 750.


Zostaw komentarz

komentarzy