Sokoli z Rzeszowa medalistami Europy federacji Fit Kid!

W miniony weekend w Dublin (Irlandia) rozegrano XIX Mistrzostwa Europy Fit Kid – najbardziej rygorystycznej pod względem sportowym federacji fitness. Z uwagi na pandemię Mistrzostwa rozegrano po raz pierwszy systemem on-line.*

Fit Kid to najnowsza, bardzo modna i najszybciej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się w Polsce a w szczególności na Podkarpaciu (mamy już 6 klubów). Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w niej również zawodnicy dorośli.  

W Mistrzostwach Europy poprzedzonych eliminacjami (awansowali tylko medaliści  Mistrzostw Polski) Rzeszów reprezentował: Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, natomiast Brodnicę TG „Sokół” w Brodnicy.

Jak przystało na klub aktualnych drużynowych mistrzów świata (ranking WBBF-WFF) w punktacji medalowej najlepiej wypadli zawodnicy Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie zdobywając 4 medalowe oraz 2 IV miejsca. Medale brązowe wywalczyły Weronika Pastuła, Julia Sycz, Gabriela Hanus i Antonina Samuś. Tuz za podium na miejscach IV uplasowały się kolejne zawodniczki „Sokoła”: Lena Wiater i Kamila Warchoł.

W zawodach wzięły również zawodniczki TG „Sokół” w Brodnicy. Zawodniczki przygotowywane przez druhnę Katarzynę Brózdę zajęły odpowiednio: IV miejsce Kornelia Kulka i V miejsce Aleksandra Osińska i Laura Nitka.

Zdobywczyni brązowego medalu Weronika Pastuła

Sukcesy – zarówno indywidualne jak i drużynowe kolejny raz potwierdzają, że Rzeszów stał się fitnessową stolicą Polski, której zawodnicy bez względu na przynależność do federacji niezmiennie zaliczani są do europejskiej i światowej czołówki.

Grzegorz Bielec

* Ze względu na system po raz pierwszy zdjęcia nie zostały wykonane

Zostaw komentarz

komentarzy