TG „Sokół” Rzeszów wśród najlepszych klubów fitness & Fit Kids na świecie!

W miniony weekend Skarszewy (woj. pomorskie) było organizatorem Światowego Festiwalu Sportu, w ramach którego odbyły się tu zawody Fit Kids, fitnessu i kulturystyki. W trzydniowym cyklu rozegrano tu m.in. Puchar Polski federacji World Body Building Federation – World Fitness Federation oraz Mistrzostwa Świata federacji Global Power Alliance w fitnessie gimnastycznym & Fit Kids.

Zawodnicy „Sokoła” z Rzeszowa

W zawodach „Sokoła” reprezentowała sekcja Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, który w Pucharze Polski zajął II, a w Mistrzostwach Świata III miejsce w punktacji drużynowej. Tymi sukcesami „Sokoli” z Rzeszowa uczcili 155-lecie powstania ruchu gimnastycznego i zarazem sportowego na ziemiach polskich, związanych z powstaniem pierwszego gniazda „Sokoła” we Lwowie w 1867 r.

Bilans TG „Sokół” w Pucharze Polski to sześć złotych medali: Weronika Pastuła, Zuzanna Łagoda (solo); Zuzia Łagoda i Nikola Dzień oraz Aleksandra Lubas i Kinga Ożóg (duety); Amelia Traciak, Julia Sycz i Milena Żołnowska oraz Anita Opiela, Marysia Hul i Madzia Kruczek (kat. trio). Srebrne medale dla „Sokoła” zdobyli: Kinga Ożóg i Milena Żołnowska w solo oraz Kamila Warchoł i Władzia Florova w duecie, a ponadto medale brązowe Aleksandra Lubas i Vładyslava Florova. Tuż za podium na miejscu 4. uplasowały się Gabriela Hanus i Julia Sycz, a na miejscach finałowych: Amelia Traciak, Hanna Dolot, Aleksandra Drabicka i Helena Przytuła.

druh Grzegorz Bielec w otoczeniu swoich wychowanków (stoi pierwszy z lewej)

Z kolei w Mistrzostwach Świata Fit Kids G.P.A. 2022 na najwyższym stopniu podium stanęły: Weronika Pastuła i Zuzia Łagoda (kat. solo) oraz Aleksandra Lubas i Kinga Ożóg (w duecie), a także Anita Opiela, Marysia Hul i Madzia Kruczek (kat. trio). Srebrny medal przypadł Milenie Żołnowskiej, a brązowe Aleksandrze Lubas i Vładyslavie Florovej (kat. solo) oraz Zuzannie Łagodzie i Nikoli Dzień (duet). Miejsce 4. zajęła Julia Sycz, a miejsca finałowe: Kinga Ożóg, Gabriela Hanus, Kamila Warchoł, Hanna Dolot, Amelia Traciak, Julita Podgórska i Marysia Hul (kat. solo), a także Kamila Warchoł i Władysława Florova w duecie.

Powyższymi osiągnięciami TG „Sokół” Rzeszów po raz kolejny pokazał, że nadal należy do światowej czołówki fitness federacji G.P.A. będąc zarazem Drużynowym Mistrzem Polski trzech najważniejszych federacji fitness & Fit Kid w Polsce: WBBF-WFF, Polski Związek Fit Kid oraz ZTG „Sokół” w Polsce. W dniach 1-4 grudnia fitnessowcy „Sokoła” wystartują ponadto w Mistrzostwach Europy federacji International Fit Kid Division w miejscowości Nagykanyzsa na Węgrzech.

Życzymy im powodzenia!

(gb)

Zostaw komentarz

komentarzy