Zbiórka krwi w Myszkowie!

W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. odbędzie się Koziegłowska Zbiórka Krwi organizowana od niespełna dwóch lat przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myszkowie. Akcja organizowana jest pod patronatem Burmistrza Koziegłowy Jacka Ślęczki.

W związku z trudną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa COVID-19 zapotrzebowanie na krew dla potrzebujących jest ogromne, a dawców krwi coraz mniej. W tych bardzo ciężkich dla nas wszystkich chwilach, apelujemy do ludzi dobrej woli o pomoc i podzielenie się cząstką siebie z drugim człowiekiem. Podczas akcji zachowane będą szczególne środki bezpieczeństwa.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa. W dniu poprzedzającym donację nie należy spożywać alkoholu. Na kilka godzin przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i pić dużo wody, najlepiej niegazowanej.

Organizatorzy oragną szczególnie podziękować mieszkańcowi Koziegłów Bartłomiejowi Grzybkowi za przekazanie maseczek, które rozdane zostaną uczestnikom koziegłowskiej akcji.

Od lewej: Druh Dominik Ociepa, Marlena Wiśniewska, Sebastian Jagusiak

Natomiast w ubiegłą niedzielę druhowie myszkowskiego gniazda w osobach prezesa gniazda Sebastiana Jagusiaka i Dominika Ociepy, wiceprezesa TG „Sokół” w Myszkowie, wzięli udział w zbiórce krwi dedykowanej dla 5-letniej Michalinki, młodej mieszkanki Myszkowa. Mimo epidemii koronawirusa na apel organizatorki myszkowskiej zbiórki krwi, radnej powiatu myszkowskiego Marleny Wiśniewskiej odpowiedziało aż 70 osób, dzięki czemu udało się uzbierać ponad 20 litrów krwi. Mamy nadzieję, że sukces ten uda się powtórzyć.

Sebastian Jagusiak

Zostaw komentarz

komentarzy